Yeşil Kampüs ve Sıfır Atık Kulübünden atölye çalışması

Yeşil Kampüs ve Sıfır Atık Kulübünden atölye çalışması

Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde 3 ay sürmesi planlanan "Atık malzemelerden obje yapımı uyum projesi" ilk atölye çalışmalarına başlandı.

ABONE OL
29 Nisan 2024 20:49
Yeşil Kampüs ve Sıfır Atık Kulübünden atölye çalışması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde 3 ay sürmesi planlanan “Atık malzemelerden obje yapımı uyum projesi” ilk atölye çalışmalarına başlandı.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Türkiye Kalkınma Vakfı (TKV) sosyal uyum projeleri hibe destek programı kapsamında desteklenen Yeşil Kampüs ve Sıfır Atık Kulübü tarafından yürütülen “Atık Malzemelerden Obje Yapımı Sosyal Uyum Projesi” ilk atölye çalışmalarına başladı.

Sığınmacı ve yerel topluluklardan üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği projede, sosyal uyum temelinde atık ve israfa karşı dayanıklılığı arttırmayı gerektirecek becerilerin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. İlk atölyesinde atık kumaşlardan çanta tasarımı yapılan proje, benzer çalışmalar ile üç ay devam edecek.

Bu proje Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Hassas Sığınmacı ve Yerel Toplulukların Koruma, Sosyal Uyum ve Geçim imkanlarına Erişiminin Geliştirilmesi Projesi kapsamında destekleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.