Valilik’ten “Kimyasal ilaçlama” uyarısı!

Valilik’ten “Kimyasal ilaçlama” uyarısı!

ABONE OL
1 Haziran 2023 19:59
Valilik’ten “Kimyasal ilaçlama” uyarısı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Valiliği, demir yollarında kimyasal ilaçlama yapılacağını duyurarak, “Can ve mal emniyeti açısından ilaçlama yapılacak sahalara yaklaşılmaması, hayvan sokulmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.” Denildi.

Diyarbakır Valiliği, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü TCDD 5. Bölge Müdürlüğü’nün yangın ve arzılar gibi herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için Malatya Gar dan Yolçatı Gar’ boş gidiş. Yolçatı-Diyarbakır Gar arası yollarda, Diyarbakır- Kurtalan Gar İstasyonları arası yollarda, Kurtalan  Gar ‘dan  Bozdemir  İstasyonuna  Boş Dönüş. Bozdemir-Mazıdağı arası yollarda, Diyarbakır Gar’a boş dönüş ve Diyarbakır Gar dan Yolçatı Gar’a boş dönüş. Yolçatı-Elazığ Gar arası yollarda ilaçlama yapılacağını duyurdu.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü TCDD 5. Bölge Müdürlüğünce  “TCDD 5.Bölge Müdürlüğü Demiryollarında Yapılacak Kimyasal İlaçlama Hakkında” başlıklı yapılan duyuruda şöyle denildi:

“TCDD 5. Bölge Müdürlüğü tarafından; demiryolu hattının, altyapı ve üstyapı bileşenlerinin (platform, balast, travers vb) kalitesini ve hizmet süresini korumak ve uzatmak, demiryolu trafiğini kontrol etmek için hatta kurulu bulunan elektrikli ve elektronik cihazların çalışmasında oluşabilecek aksaklıkları ve tren trafiğine bağlı yangın tehlikesini önlemek amacıyla;

02.06.2023 Malatya Gar dan Yolçatı Gar’ boş gidiş. Yolçatı-Diyarbakır Gar arası yollarda

03.06.2023 tarihinde Diyarbakır- Kurtalan Gar İstasyonları arası yollarda,

04.06.2023 Kurtalan Gar ‘dan  Bozdemir  İstasyonuna  Boş Dönüş. Bozdemir-Mazıdağı arası yollarda, Diyarbakır Gar’a boş dönüş.

06.06.2023 tarihinde Diyarbakır Gar dan Yolçatı Gar’a boş dönüş. Yolçatı-Elazığ Gar arası yollarda

Otla mücadele kapsamında kimyasal ilaçlama yapılacağı bildirilmiştir.

Can ve mal emniyeti açısından ilaçlama yapılacak sahalara yaklaşılmaması, hayvan sokulmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.