Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

 Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

ABONE OL
8 Aralık 2023 20:52
 Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri Toplantısı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Taşkın Yönetim Planı Tedbirleri ve Farkındalık Toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

 

Su yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından; havza ölçeğinde taşkın riski taşıdığı öngörülen yerlerde hazırlanan taşkın tehlike haritaları ve taşkın risk haritaları ile alınması gerekli tedbirleri ihtiva eden “Taşkın Yönetim Planları” 24 havzada tamamlanarak son havza olan Meriç-Ergene Havzasında ise çalışmalara devam ediliyor.

 

 

Taşkın Yönetim Planları ile ülkemizde yapılan her türlü yatırımın daha sağlıklı ve daha verimli olması, ekonomik kaybın asgariye indirilmesi, vatandaşın güven duygusunun arttırılması ve daha da önemlisi vatandaşın ve yerel yönetimlerin taşkın hususunda farkındalığının artırılarak can kaybının olmaması, mal kaybının ise asgari seviyeye indirilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda; 07 Aralık 2023 tarihinde Su Yönetimi Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde Diyarbakır ili özelinde taşkın yönetim planı tedbirleri ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.