“KADIN ÇALIŞMALARI ÜZERİNE ÜÇ KONU ÜÇ KONUK” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ
  • Haberin Ritmi
  • Yaşam
  • “KADIN ÇALIŞMALARI ÜZERİNE ÜÇ KONU ÜÇ KONUK” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ

“KADIN ÇALIŞMALARI ÜZERİNE ÜÇ KONU ÜÇ KONUK” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ

ABONE OL
3 Kasım 2023 20:17
“KADIN ÇALIŞMALARI ÜZERİNE ÜÇ KONU ÜÇ KONUK” BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DÜKSAM ve Dicle Gençlik Kulübü tarafından Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda, “Kadın Çalışmaları Üzerine Üç Konu Üç Konuk” başlıklı panel düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Şehnaz Altunakar Mercan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele, Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Cem Uysal, İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Neslihan Kılıç ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Oktay Tatlıcıoğlu panelist olarak katıldı.

Doç. Dr. Cem Uysal, “Kadın ve Sağlık” başlıklı sunumunda şiddetin kadının beden ve ruh sağlığına olan etkileri üzerinde dururken, Doç. Dr. Neslihan Kılıç, “Kadın ve Basın” başlıklı sunumuyla Osmanlı basınında kadın dergilerinin ortaya çıkışıyla ilgili tarihsel süreçlerden bahsetti.

Dr. Öğr. Üyesi Oktay Tatlıcıoğlu ise “Kadın ve İstihdam” adlı sunumunda kadının iş hayatına girişindeki kalıp yargılar ve cinsiyet temelli ayrımcılık konularına dikkat çekti.

Panel, soru cevaplar ile sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.