İSO’dan Diyarbakır’a işbirliği ziyareti

İSO’dan Diyarbakır’a işbirliği ziyareti

ABONE OL
6 Ekim 2023 00:11
İSO’dan Diyarbakır’a işbirliği ziyareti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GÜNTİAD (Güneydoğu Sanayi Tekstilci İşadamları Derneği)’nin daveti üzerine Diyarbakır’a gelen İstanbul Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Öz hamaratlı ve yönetim kurulu üyeleri, GÜNTİAD Başkanı Sezai Ayas’a ait Seteks’i, Ünteks, Jiber ve Miray Tekstil’i ziyaret etti.

“KAYNAKLAR VERİMLİ KULLANILMALI”

Tekstil ve Sanayii sektöründe güç birliğinin arttırılması için Diyarbakır’a gelen heyet, daha sonra Jiber de düzenlenen toplantıya katıldı. İstanbul Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İrfan Özhamaratlı, Diyarbakır’a geliş amaçlarının işbirliği yapmak olduğunu ifade etti. Türkiye’de kaynak sorunun olmadığını söyleyen Özhamaratlı, kaynakların verimli şekilde kullanılır hale getirmek için Diyarbakır’da üretim yapan firmalarla ortak çalışmalar başlatacaklarını dile getirdi.

MEVCUT KAPASİTELER DEĞERLENDİRİLECEK

Özhamaratlı, “İstanbul’da birçok firmamızda üretim sıkıntısı var. Personel bulma noktasında sorunlar yaşıyoruz. İsteyip de genişleyemeyen firmalarımız var. Burada yatırım yapmak yerine burada hali hazırda mevcut olan kapasiteleri değerlendirmek aslında ülke adına da yapılması gereken en doğru iş diye düşünüyorum’ dedi.

‘BİRLİKTE GÜÇ OLACAĞIZ’

GÜNTİAD adına konuşan Jiber Tekstil Firma Sahibi İhsan Uğurlu, ziyarete önem ve anlam verdiklerini belirterek, “İstanbul Sanayi Odası ile el birliği yaparsak çok başarılı oluruz. Diyarbakır’da Tekstil’in kesinlikle önünün açılması gerektiğini düşünüyoruz. Sektörümüzde yaşanan kriz ancak Diyarbakır ve İstanbul’un gücünün birleşerek üstesinden geleceğine inanıyoruz. Bizim sık sık bir araya gelmemiz gerekiyor. Burada dayanışmaya ve güç birliğine inanan insanlar bir araya gelmiş bulunmakta. Bu görüşmelerden sonra sektörümüzün yarını adına çok güzel şeylerin olacağına inanıyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.