Filistin’e Destek İçin Pedal Çevirdiler

Filistin’e Destek İçin Pedal Çevirdiler

ABONE OL
28 Aralık 2023 22:37
Filistin’e Destek İçin Pedal Çevirdiler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öğrenci Kulüpleri, Akademisyenler ve STK’lar Bir Araya Gelerek Zulme Karşı Dayanışma Sergiledi

Dicle Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki öğrenci kulüpleri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle Filistin’de yaşanan insan hakları ihlallerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla etkileyici bir bisiklet turu düzenledi.

Etkinlik, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde coşkuyla başladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ezeli Azarkan, öğrencileri uğurlayarak Filistin’deki zulme karşı gösterilen bu anlamlı dayanışma eylemini selamladı. Azarkan, “Filistin’de devam eden zulmü durdurmak adına, oradaki kardeşlerimize destek olmak amacıyla bisikletlerimizle bir tur atma kararı aldık” diyerek duygularını ifade etti.

Bisiklet konvoyu, Üniversite güzergâhından başlayarak Hz. Süleyman Camii istikametine Ulu Cami’ye kadar ilerleyerek Filistin halkı için dua etti. Öğrenciler, pedallarını zorlayarak İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik abluka ve saldırılara karşı bir tepki gösterdiler. Ulu Camii’de gerçekleşen dualarla Filistin’deki kardeşlerine destek mesajı iletilirken, etkinlik katılımcıları zulme karşı birlikte durmanın önemine vurgu yaparak duygusal anlar yaşadılar.

Bu etkinlik, sadece bisiklet pedalı çevirmekle kalmayıp, toplumsal bilincin artırılması ve dünya genelinde Filistin’e yönelik duyarlılığın artırılmasına katkı sağlamak adına önemli bir adım olarak öne çıktı.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik abluka ve saldırılarına tepki göstererek dikkat çekmek isteyen öğrenciler ve katılımcılar pedallarını çevirerek Üniversite güzergâhından başlayarak Hz. Süleyman Camii istikametinden Ulu Camiye kadar bisikletlerle kortej eşliğinde tur gerçekleştirdi.

Öğrenciler Filistin halkı için Ulu Camii’ de dualar etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.