İlk kez ‘Sağlıklı Yaşam Standı’ kuruldu

İlk kez ‘Sağlıklı Yaşam Standı’ kuruldu

ABONE OL
8 Eylül 2023 23:34
İlk kez ‘Sağlıklı Yaşam Standı’ kuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Diyarbakır’ın İlk Sağlıklı Hayat Merkezi Olan Ergani Sağlıklı Hayat Merkezi’nde “Sağlıklı Yaşam Standı” kuruldu.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftasında belirlenen temalardan biri de “Sağlıklı Hayat Merkezleri ile Sağlıklı Bir Yaşam, Sağlıklı Bir Gelecek” olarak belirlenmiştir.

Diyarbakır’ın ilk Sağlıklı Hayat Merkezi olan Ergani Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından “Sağlıklı Hayat Merkezleri ile Sağlıklı Bir Yaşam, Sağlıklı Bir Gelecek” teması kapsamında Ergani Orman Parkında “Sağlıklı Yaşam Standı” kuruldu. Stand da yapılan sağlık taramasında; kan şekeri, tansiyon, boy/kilo ölçümü yapılarak diyabet, obezite ve kronik hastalık izlemleri gerçekleştirildi.

Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Çocuk Gelişim Uzmanı tarafından vatandaşlarımıza yönelik Psikososyal destek hizmeti sunulan stantta, Ruh Sağlığı alanında eğitimler verildi.

 

Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Tarama Aracında; Diş Hekimi tarafından başta çocuklar olmak üzere vatandaşlarımıza yönelik ağız ve diş sağlığı taraması gerçekleştirilerek, diş fırçası ve macunu ile kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketi dağıtıldı.

Ergani Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından kurulan Sağlıklı Yaşam Standında; Kanserde Erken Teşhis ve Tarama çalışmaları, Üreme Sağlığı hizmetleri, Bebek ve Gebe Sağlığı takipleri, Ağız ve Diş Sağlığı taramaları, Psikososyal Destek faaliyetleri ve Sigara Bırakma Polikliniği hizmetleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.