DİYARBAKIR’IN MUCİZE BEBEĞİ

DİYARBAKIR’IN MUCİZE BEBEĞİ

ABONE OL
24 Kasım 2023 10:29
DİYARBAKIR’IN MUCİZE BEBEĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Özel Dünya Park Hastanesi, mucize bebeğin doğumuna ve gelişimine tanıklık etti.
Anne 21-22 haftalık hamileyken rahim açıklığı nedeniyle yüksek erken doğum riski olduğu tespit edilince bunun önüne geçmek ve gebeliğin uzamasını sağlamak için serkülaj tedavisi uygulandı. Hamileliğin 25.haftasında anne kaza geçirince doğum gerçekleştirilmek zorunda kalındı. 4 ay küvözde tutulan mucize bebek sağlıklı bir şekilde anne ve babasının kucağına bırakılarak taburcu edildi.

Riskler Ortadan Kaldırıldı, Doğum Başarıyla Gerçekleştirildi
Annede 4 santim rahim açıklığı yaşanması nedeniyle yüksek erken doğum riski vardı. Bu durum anne ve bebek için hayati tehlike riski anlamına geliyordu. Serkülaj yapılarak bu risk ortadan kaldırıldı. Ardında annenin kaza geçirmesi nedeniyle bir başka risk ortaya çıktı. Doğum başarıyla gerçekleştirilerek hem anne hem de bebeğin hayatta kalması sağlandı. Ve son olarak bebeğin gelişimi tamamlanamadığı için hayati tehlikesi yüksekti. Gelişimini tamamlayabilmesi için bebek 104 küvözde tutularak sıkı bir tedavi uygulandı.

 

Sağlık alanındaki bu başarının yaşandığı yer ise Diyarbakır Özel Dünya Park Hastanesi. Hastane sevindirici haberi, olayın gelişimini anlatarak kamuoyu ile paylaştı.
Dünya Park Hastanesi Sağlık Başarısını Kamuoyu İle Paylaştı
Hastanenin bilgilendirme açıklamasında,”Hastamıza 21-22 haftalık iken 4 santim rahim açıklığı nedeniyle serkülaj yapıldı ve takibe alındı. 25.haftaya gelince hastamızın küçük bir kaza geçirmesi nedeniyle bebeğin suyu gelmeye başladı. 25 hafta 6 günlük iken sancılar başlayınca doğum kararı alındı. 820 gram doğan minik bebeğimiz 104 gün sonra 2 kilo 460 gram ile sağlıklı bir şekilde anne ve baba kucağına teslim edildi. Yenidoğan ekibimize ve doktorlarımıza tüm emeklerinden dolayı teşekkür ediyor,bebeğimize ve ailemize sağlıklı bir ömür diliyoruz.” İfadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.