Diyarbakır’da Yılın Üçüncü NRP Eğitimi Gerçekleşti

Diyarbakır’da Yılın Üçüncü NRP Eğitimi Gerçekleşti

ABONE OL
19 Eylül 2023 21:50
Diyarbakır’da Yılın Üçüncü NRP Eğitimi Gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 13- 15 Eylül tarihlerinde yenidoğan ölümlerinin önüne geçilmesi amacıyla sağlık personellerine yönelik Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi verildi.

Doğumda gelişebilecek yenidoğan ölümleri ve asfiksinin yol açacağı sekelleri en aza indirebilme konusunda önemli bir yer tutan Yenidoğan Canlandırma Programı Uygulama Eğitimi İl Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda düzenlendi.

Üç gün süren eğitime Kamu ve Üniversite Hastanelerinde görev yapan; 9 Hekim, 5 Ebe, 11 Hemşireden oluşan 25 Sağlık çalışanı katıldı.

Eğitim programında NRP eğitimcileri tarafından; yenidoğana yapılan müdahalelerde güncel yaklaşımlar ve uygulamalar aktarıldı. Yürütülen programlar ve çalışmalarla; Temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilmesi için bu konuda standart uygulama yapacak, eğitim almış sağlık personelinin yetiştirilmesiyle önlenebilir ölüm nedenlerinden olan asfiksiye bağlı mortalite ve morbiditede gelişmiş ülke değerlerine ulaşılması hedeflenmektedir.

Eğitimin son gününde yapılan yazılı ve uygulama sınavının değerlendirilmesi sonucu başarılı olan kursiyerlere, eğitmenler tarafından sertifikaları takdim edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.