Diyarbakır’da Su faturalarının gecikme faizi ve cezaları siliniyor!
  • Haberin Ritmi
  • Yaşam
  • Diyarbakır’da Su faturalarının gecikme faizi ve cezaları siliniyor!

Diyarbakır’da Su faturalarının gecikme faizi ve cezaları siliniyor!

ABONE OL
29 Ekim 2023 20:07
Diyarbakır’da Su faturalarının gecikme faizi ve cezaları siliniyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, 31 Ekim’e kadar başvuru yapılması halinde 31 Aralık 2022 öncesine abonelerin su faturasının gecikme faizi ve cezalarını siliyor geri kalan borcu da yapılandırıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Diski Genel Müdürlüğü, 31 Aralık 2022 öncesinde su faturası, gecikme faizi ve cezaları biriken abonelerin borçlarını yapılandırmaları için müracaatları almaya devam ediyor.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 09.03.2023 tarihli Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması Kanunu, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşların bu düzenlemeden faydalanabilmeleri için tekrar çağrıda bulundu

7440 SAYILI YAPILANDIRMA YASASI MÜCBİR SEBEP İLAN EDİLEN YERLERDE 31 EKİM 2023’E KADAR DEVAM EDECEK

31 Aralık 2022 öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi ve cezaları biriken ve bu yeni fırsattan yararlanmak isteyen abonelerin, 31 Ekim 2023’e kadar DİSKİ’ye müracaat etmeleri gerekiyor. DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, hedeflerinin tüm borçluları, borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak olduğunu söyledi.

Tutşi, şunları aktardı: ‘‘Hedefimiz, tüm borçluları borç yükünden en kolay şekilde kurtarmak. Başvuruda bulunan abonelerimizin gecikme faizlerini ve cezalarını siliyoruz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. 20 Mart 2023 itibariyle müracaatlarımız başladı. Su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkândan yararlanmaya davet ediyorum.’’

48 TAKSİTLİ ÖDEME İMKÂNI VE SON GÜN 31 EKİM

Vatandaşların yapılandırma ile ilgili detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 153 ve DİSKİ web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini vurgulayan Tutşi, şöyle konuştu:

‘‘Abonelerimizin peşin veya 48 aya varan taksit imkânlarıyla, istedikleri şekilde ödemelerini yapmasını sağlıyoruz. Geçtiğimiz yapılandırmadan yararlanamayan, yararlanmaya başlasa da ödemelerini tamamlayamayan abonelerimizin bu imkândan faydalanacağını düşünüyoruz.”

BÜYÜK YATIRIMLAR İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Tutşi, tüm geliri, su geliri olan DİSKİ Genel Müdürlüğü tüm yatırımlarını su gelirleri ile yapmaktadır. Abonelerimiz ödemelerini düzenli yapmadıkları veya ödeme yapmadıkları zaman memleketimize hizmetlerimizin aksamasına neden olmaktadır. Abonelerimiz borçlarını zamanında ödemelerini bekliyoruz. Yapılandırma bunun için önemli bir fırsat sunmaktadır. Kurumumuz alacaklarını tahsil etmesi durumunda memleketimizde yatırıma dönüştürülecektir.

Tutşi, şunları ifade etti:

“Vatandaşlarımız kadar DİSKİ içinde bu yapılandırmayı büyük bir fırsat olarak görüyoruz. DİSKİ olarak Diyarbakır için büyük yatırımlar yapmaya başladık. Geçmiş borç defterlerini kapatıp bu yatırımlara yoğunlaşmak istiyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.