Diyarbakır’da miniklere ‘Matematik Şenliği’

Diyarbakır’da miniklere ‘Matematik Şenliği’

ABONE OL
13 Haziran 2023 20:32
Diyarbakır’da miniklere ‘Matematik Şenliği’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Matematik Seferberliği kapsamında matematiğin erken yaşta sevdirilmesi ve velilerde matematik farkındalığı oluşturmak amacıyla “Okul Öncesi Matematik Şenliği” gerçekleştirildi.

 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayapınar Selahattin Eyyubi Kent Meydanı’nda renkli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından okul öncesi çocuklara yönelik düzenlenen Okul Öncesi Matematik Şenliği, Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı Matematik Seferberliği kapsamında gerçekleştirildi. Şenlik, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, kurum müdürleri, il-ilçe milli eğitim müdürlüğü yöneticileri, çok sayıda vatandaş ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

 

Şenlikte, 30 anaokulu stand açarak çocuklara matematiği eğlenceli bir şekilde tanıtan etkinlikler yapıldı. Öğrenciler, özel olarak hazırlanan matematik etkinliklerine katılarak matematiği oyunlaştırarak eğlenceli bir öğrenme deneyimi yaşadı. Etkinlikte, öğrencilerin matematiksel kavramları anlamalarına yardımcı olacak materyaller ve etkinlikler sergilendi.

 

 

“MATEMATİK, HAYATIMIZIN HER ALANINDA”

 

Etkinlik hakkında konuşma yapan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Bulut, “Okul Öncesi Matematik Şenliği, çocuklarımızın matematiği sevmesini ve erken yaşta matematiksel düşünme becerilerini geliştirmesini hedefliyor. Matematik, hayatımızın her alanında önemli bir yer tutmaktadır. Bu etkinlikle çocuklarımızın matematiği eğlenceyle buluşturarak onlara matematiği sevdirmeyi ve gelecekteki başarıları için güçlü bir temel oluşturmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, velilerimizde de matematik konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Etkinliğe katılan veliler, çocuklarının matematikle ilgili etkinliklerde aktif olarak yer almasının önemini vurgulayarak matematik eğitiminin temel bir beceri olduğunu ve erken yaşta başlamasının önemini belirttiler. Aynı zamanda, okul öncesi dönemde matematiğin oyunlaştırılarak öğretilmesinin çocukların matematiksel düşünme becerilerini geliştirmede etkili olduğunu ifade ettiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.