Diski’de Yeni Yapılacak Toki’lerin Altyapısı İçin masaya yatırdı
  • Haberin Ritmi
  • Yaşam
  • Diski’de Yeni Yapılacak Toki’lerin Altyapısı İçin masaya yatırdı

Diski’de Yeni Yapılacak Toki’lerin Altyapısı İçin masaya yatırdı

ABONE OL
17 Mayıs 2023 20:35
Diski’de Yeni Yapılacak Toki’lerin Altyapısı İçin masaya yatırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DİSKİ Genel Müdürlüğü, 6-7 Şubat depremden etkilenen vatandaşlar için Bağlar İlçesi Oğlaklı Mahallesinde inşa edilecek yeni Toki’lerin yeni içme suyu ve kanalizasyon hattını gerçekleştireceği projeyi toplantıyla masaya yatırdı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, sorumlu olduğu 15 bin 272 kilometrekare içinde yer alan ilçeler ve kırsal mahallelere kaliteli içme suyu teminini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

6-7 Şubat depremlerinden etkilenen vatandaşlar için Diyarbakır İli Bağlar İlçesi Oğlaklı mahallesinde TOKİ (Toplu Konut İdaresi) tarafından toplamda 20.000 konut yaptırılacaktır.

İçme suyu proje bu bölgede yaşayacak olan 100.000 nüfusun ihtiyaç duyulan 200 lt/s içmesuyu ve 460 lt/s olarak öngörülmüştür. İçme suyu kaynağı ile atık su ve yağmur suyu deşarjları ile ilgili toplantı yapılmıştır. Atıksular paket arıtma tesisi ile çözüleceği kararlaştırılmıştır.

İnşa işlemlerinden önce sahada etüt çalışmalarını gerçekleştirerek çeşitli alternatifler üreten DİSKİ Genel Müdürlüğü, yerleşim yerlerine en uygun projeyi hayata geçirmek amacıyla ilgili birimlerin katılımıyla toplantılar düzenliyor.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat TUTŞİ’nin önderliğinde yapılan toplantıya İLBANK Bölge Müdürü Süleyman Halit BAYRAK’da katıldı.

(DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kenttin 2055’e kadar içme suyu sorununu çözecek olan projede “Diyarbakır 2. Merhale İçme Suyu Projesi’nin kentin en değerli hazinesi olduğunu belirterek yapım işine devam ediyor.

Toplantı ile ilgili bilgi veren Tutşi, Oğlaklı Mahallesi ve çevresindeki yerleşim yerlerinde içme suyu ihtiyacını 2055’ye kadar karşılamayı planladıklarını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.