Dicle Üniversitesi’nde “Kamu Personeli Yükümlülükleri” konferansı düzenlendi
  • Haberin Ritmi
  • Eğitim
  • Dicle Üniversitesi’nde “Kamu Personeli Yükümlülükleri” konferansı düzenlendi

Dicle Üniversitesi’nde “Kamu Personeli Yükümlülükleri” konferansı düzenlendi

ABONE OL
15 Kasım 2023 20:01
Dicle Üniversitesi’nde “Kamu Personeli Yükümlülükleri” konferansı düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Üniversitesi Adalet Meslek Yükseokulu tarafından “Kamu Personelinin Çalışma İlkeleri, Hakları ve Yükümlülükleri konulu konferans düzenlendi.

 

HABERİNRİTMİ – Adalet Meslek Yüksekokulu tarafından, 14 Kasım 2023 tarihinde saat 14:00’te düzenlenen konferans Adalet Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlendi. Konferansa Diyarbakır Vali Yardımcısı Ömer Coşkun konuşmacı olarak katıldı.

Düzenlenen konferansa Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü, öğretim görevlileri ve öğrencileri de katılım sağladı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Diyarbakır Vali Yardımcısı Ömer Coşkun; Kaymakamlık ve Valilik mesleklerine giriş, meslekte ilerleme ve kariyer imkanları, yetki genişliği ve idari vesayet ilkeleri bağlamında Vali ve Kaymakamların yetkileri, kamu hayatında çalışma ilkeleri ve düzeni, Adalet Meslek Yüksekokulu mezunlarının Dikey Geçiş Sınavları ile Hukuk Fakültesi mezunu olmaları halinde Avukat, Hakim ve Savcılık mesleklerinin yanında Kaymakam ve Vali olma fırsatlarının da bulunduğu hakkında geniş bilgiler verdi.

Konuşmasının ardından, öğrencilerin konferans konusu ve Diyarbakır ili hakkındaki sorularını yanıtlayan Diyarbakır Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, konferans bitiminde katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

 

Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Üyesi Dr. Ömer Ergün, yoğun mesaisine rağmen vakit ayırarak konferansa katılan Diyarbakır Vali Yardımcısı Ömer Coşkun’a teşekkür plaketi takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.