Çocuklara kitap okumanın faydaları anlatıldı

Çocuklara kitap okumanın faydaları anlatıldı

ABONE OL
1 Eylül 2023 18:12
Çocuklara kitap okumanın faydaları anlatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Yenişehir  Yaz kampında kalan çocuklara yönelik “Çocuk Gelişiminde Kitap Okumanın Önemi” semineri düzenledi.

8-15 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen seminerde, küçük yaşta kitap okumanın öneminden bahsedilerek ailelerden çocuklara küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandırılması istendi.

Küçük yaştaki çocukların gelişimleri, sosyalleşmeleri, ikili ilişkilerinin güçlenmesi ve grup çalışmalarına katılmalarını sağlamak amacıyla çocuklara yönelik seminer düzenlediklerini belirten Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, çocukların Yenişehir yaz kampında 3 gün konaklayan çocuklar ailelerinden uzakta uzmanlar eşliğinde tek başlarına birey olabilme yolunda ilk adımı attıklarını söyledi.

Seminer ile çocuklara kitap okumanın öneminden bahsedildiğini anlatan Başkan Beşikci, Çocuklarımızın genel kültürünü artırmak amacıyla, dinlediğini anlama ve yorumlama becerisi geliştirme, kitap okuma stresi azaltır empati yeteneğimizi artırır odaklanma ve konsantrasyonu geliştirir gibi konu başlıkları onların gelişimi ve kitaba olan sempatisini artıracaktır, Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız” dedi.

Seminerde, çocuklara Kitap çocukların duygusal ruhsal bilişsel ve sosyal gelişimleri için dünyaya açılan pencereleri olduğunu anlatan Uzman Psikolog Özge Aycan,’’ Bebeklik döneminden itibaren kitaplar çocuğun hayatının bir parçası olmalıdır. Doğumdan itibaren bebeğe sunulan uyaranların çeşitliliği ve zenginliği bebeğin zihinsel gelişimi yeni deneyimler ve becerilerin kazanılmasında oldukça önemli bir role sahiptir erken yaşta kitaplarla tanışan çocukların dil becerilerinin ve kelime haznelerinin daha gelişmiş olduğu saptanmıştır.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.