CHP’li Atik’ten Kılıçdaroğlu’na hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusu
  • Haberin Ritmi
  • Yaşam
  • CHP’li Atik’ten Kılıçdaroğlu’na hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusu

CHP’li Atik’ten Kılıçdaroğlu’na hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusu

ABONE OL
24 Mayıs 2023 19:47
CHP’li Atik’ten Kılıçdaroğlu’na hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP Diyarbakır İl Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu çirkin sözlerle hedef gösteren Ayhan Ogan isimli şahıs hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçu işlediği gerekçesiyle Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, 23 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yüksek oy aldığı illeri sıralayarak, ‘PKK ile irtibatlı’ gösterme cüretinde bulunan ve Cumhurbaşkanı Danışmanı olduğunu iddia eden Ayhan Ogan isimli şahıs hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na TCK, CMK’nin ilgili maddeleri gerekçe gösterilerek Ayhan Ogan hakkında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Yayma” suçlarından cezalandırılması istenen suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Şüpheli, sosyal medya hesabında bahsettiğine göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanıdır. Bu kişi 23/05/2023 tarihinde Twitter adlı sosyal medya sitesindeki hesabından suç içerikli paylaşımda bulunmuştur.

Şüpheli 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan ilk tur cumhurbaşkanı seçiminde Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Doğu ve Güneydoğuda çok oy aldığı illerin listesini ve oy oranlarını açıklamış, üzerine de “Sayın Kılıçdaroğlu vatanseverdir PKK ile ne alakası var canım” yazmıştır. Şüpheli ekte de ekran görüntüsü bulunan bu paylaşımıyla bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren seçmenin PKK’lı olduğu yaftasında bulunmuştur.

Bir ilde bir adayın çok oy almasını, o adayın terör örgütüyle bağı olduğu sonucuna bağlamak, o il seçmenine terör örgütü üyesi demekten başka anlama gelmez. Bu vahametin siyasi olduğu kadar hukuki olarak da hesabının sorulması gerekir. Halkın bir bölümüne sırf Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği için PKK’lı diyen bu kendini bilmezin suç işlemiş olması nedeniyle bu ilin seçmeni olan kendi adıma ve tüm vatandaşlarımız adına suç duyurusunda bulunmak gerekmiştir.”

Suç duyurusu sonrası Diyarbakır Adliyesi önünde İl Hukuk Komisyonu üyeleri Av. Yücel Barış ve Av. Abdullah Şuayp Alyamaç ile birlikte açıklama yapan CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, şunları söyledi:

“Twitter hesabında Cumhurbaşkanı danışmanı ve Sivil dayanışma platformu başkanı olduğunu iddia eden Ayhan Ogan isimli şahıs ayhan_ogan isimli Twitter hesabından, Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adını açıkça zikrederek kendince ironi yapmak kaydıyla genel başkanımızın ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu  PKK ile irtibatlı olduğu şeklinde sosyal medya aracılığıyla  bir tweet atarak gerçekte olmayan yanıltıcı bir durumu sosyal medyadan yaymak suretiyle,  halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik yine yanıltıcı bilgiyi alenen yayma suçlarını işlemektedir.

TCK kapsamında suç olan bu davranışları sebebiyle kendisi hakkında İl Başkanlığımız ve il Hukuk Birimimiz tarafından derhal Diyarbakır Cumhuriyet savcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunulmuştur. Son zamanlarda kamuoyuna servis edilen bazı montaj kasetler bir tarafa bu defa da kendi kişisel hesaplarından yapılan bu tarz yanıltıcı bilgileri kabul etmemiz mümkün değildir. ”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.