Bölgenin en büyük drama atölyesi Dicle Üniversitesi’nde açıldı
  • Haberin Ritmi
  • Yaşam
  • Bölgenin en büyük drama atölyesi Dicle Üniversitesi’nde açıldı

Bölgenin en büyük drama atölyesi Dicle Üniversitesi’nde açıldı

ABONE OL
22 Aralık 2023 20:26
Bölgenin en büyük drama atölyesi Dicle Üniversitesi’nde açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Dicle Üniversitesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Çocuk Gelişimi Programı’na ait Doğu ve Güneydoğu’nun en büyük “Drama Atölyesi”nin açılışı yapıldı. Açılış, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Aytaç Coşkun ve bölüm hocalarının katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Öğrencilerin pandomim gösterisi de yaptığı açılış programında, bölüm öğretim üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç’a çalışmalar hakkında bilgiler verdi.Drama Uygulama Atölyesi ile birlikte öğrenciler drama, oyun, müzik vb. teorik ve uygulama alt yapılı dersleri aktif bir şekilde öğrenme fırsatı yakalayacak.

 

Teknolojik gelişmelerden de faydalanılarak Doğu ve Güneydoğu’daki üniversiteler arasında en büyük ve donanım açısından en zengin olan Çocuk Gelişimi Drama Atölyesi sadece öğrencilerimize değil, Dicle Çocuk Üniversitesi, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile verilecek olan eğitim ve atölyelerle Diyarbakır halkına da açılacak. Yapılacak çalışmalar ülkemiz çocuk gelişimi alanına önemli katkılar sunacak.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.