Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu öğrencileri YKS’ye hazır

Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu öğrencileri YKS’ye hazır

ABONE OL
16 Haziran 2023 21:10
Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu öğrencileri YKS’ye hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) hazırlanan Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu öğrencileri hafta sonu yapılacak olan sınava hazır.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı faaliyet yürüten Sur Akademi Lise, Şehitlik Ali Gaffar Okkan Akademi Lise, Silvan El-Cezeri Akademi Lise, Dicle Akademi Lise, Bismil Ahmed-i Hani Akademi Lise, Hani Hatuniye Akademi Lise, Çüngüş Akademi Lise ve Konukevi Kız Yurdu’nda eğitim gören 1581 öğrenci, son İki ayda 20 seri denemeye katılarak bilgilerini daha da pekiştirdi.

Akademi Liseler ve Konukevi Kız Yurdu’nda eğitim gören her öğrenci ortalama 20 seri denemeye katılım sağlarken seri deneme sınavlarına katılan öğrencilere ‘Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri’ de kesintisiz sunuldu.

“Bi Kahve Molası”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kitap Kahvelerde sınavlara hazırlanan öğrencilere sınav öncesi stres yönetimi ve kaygı ile ilgili rehberlik hizmeti sundu.

Klinik Psikolog Sadık Sun, Kent Meydanı Kitap Kahve’de sınava hazırlanan öğrencilerle ‘Stres ve Kaygı Yönetimi’ semineri verdi.

Sınav stresi ve kaygısını kontrol etme, sınava dair motivasyonu artırmaya dönük konular hakkında öğrencilere bilgiler aktaran Sun, orta düzeydeki kaygının gerekli bir duygu olduğunu, kişinin dinç, uyanık olmasını ve hedefleri peşinde koşmasını sağladığını belirtti.

Sun, sınavın kendisinin stres oluşturan bir faktör olmadığını, sınav sonucuna yönelik olumsuz otomatik düşüncelerin kişiyi kaygılandırdığını, olumsuz düşüncelerin hayatlarının kontrolünü ele geçirmemesi adına teknik ve yöntemleri öğrencilere aktardı.

Sınavın kendisinin hayatın tek yegane başarılı olma ölçütü olmadığını anlatan Sun, her zaman ümit var bir duruş sergilenmesi gerektiğini ifade etti.

Temapark Kitap Kahve de ise “Bir Nefes Sınav” semineriyle öğrencilerle buluşan eğitmen Mehmet Kaya, şunları dile getirdi:

“Her birey kendi hayat hikayesini yazar. Gelecek adına, insanlık adına kurulan hayallerle başlayan eğitim hayatımızın ve hayat hikayemizin baş yazarı bizleriz. Ve yazdığımız öykünün başrol oyuncuları da bizleriz. Hayat hikayemizden ve hayallerimizden vazgeçtiğimizde başkalarının hikayelerinin yardımcı oyuncu veya figüran rolüne razı olmamız gerekir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.